ControlTech a Rockwell Automation® na Summer Days 2019

 Autorizovaný distributor předního světového výrobce průmyslové automatizace společnosti Rockwell Automation® - firma ControlTech uspořádala s jeho podporou začátkem září ve Velkých Karlovicích dvoudenní seminář, zaměřený na aktuální témata z oblasti průmyslové automatizace: řídicí systémy, Safety a Security, servo/pohony, komunikaci po Ethernet/IP™ či moderní nn přístroje. Nezapomnělo se ani na téma rozšířené reality a vyspělých nadstavbových softwarů. Po úspěšném startu v loňském roce byly na programu průmyslové roboty, kterými ControlTech doplňuje nabídku servopohonů a inovativních dopravníků iTrak® a MagneMotion® od Rockwell Automation®. Účastníci se hodně zajímali o cenově velmi dostupné edukativní roboty, schopné s dodávaným příslušenstvím psát, tisknou 3D modely či gravírovat.

Hostem na semináři byla firma JSP z Jičína, se svou nabídkou polní instrumentace.

Představeny byly novinky letošního roku i pro blízkou budoucnost. Namátkou je možno jmenovat : nejvýkonnější systém ControlLogix® do extrémního prostředí, Compute modul pro systém ControlLogix®, rozšíření nabídky I/O modulů Flex 5000, frekvenční měniče PowerFlex® 750 s funkcí Anti-sway (omezení výkyvu břemene), interface moduly pro stykače a sofistikované elektronické ochrany E300. Velký zájem byl o zabezpečení provozu sítí (Security) a strojní bezpečnost (Safety), ve které je Rockwell Automation absolutním lídrem na trhu.

V demo místnosti, která s trochou nadsázky připomínala malé řídicí centrum kosmické agentury, si účastníci mohli produkty Rockwell Automation® s pomocí komerčních inženýrů vyzkoušet a probrat s nimi detaily svých projektů a aplikací.

Účastníci byli pozváni na Rockwell Automation® TechED EMEA do Mnichova 22.-24. října 2019 a Industrial Data Communication Tour, která se bude zabývat detailněji Ethernetem/IP™, protokolovým branám a modemům od Encommpas partnera Rockwell Automation® firmy ProSoft Technology®. Tour postupně navštíví Kladno (15.10.), Olomouc (16.10.) a Slovensko - Terchová (17.10.).