DOBOT Nova

dobot novaŠestiosé kolaborativní roboty DOBOT Nova míří nejen do lehčího průmyslu, ale i do zdravotnictví pro účely fyzioterapie a díky snadnému použití, bezpečnému provozu, široké paletě barevných variant a čistému estetickému designu i do podniků, prodejen a restaurací coby atraktivní pomocník.

Roboty Nova jsou vybaveny celou řadou senzorů pro detekci kolize. Nabízí pět úrovní citlivosti detekce a robota zastaví v setině sekundy. Inteligentní snímání lidského pohybu i okamžité zastavení ramene robotu v případě výpadku napájení zajišťují bezpečnou práci s člověkem.

Roboty Nova lze požadované operace a úkony snadno a i bez znalostí naučit manuálním vedením ramene. Roboty si zapamatují nejen cílové body, ale i naučenou trajektorii pohybu. Jednoduché a elegantní programování nabízí grafické rozhraní s připravenými bloky kódu, které nevyžaduje znalost syntaxe programovacích jazyků. Programování je intuitivní a díky barevně rozlišeným příkazům i přehledné a snadno editovatelné.

Kompaktní provedení kloubů ramene robotu umožnilo snížení hmotnosti a tím i usnadňuje manipulaci s robotem při přemisťování. Roboty jsou i prostorově úsporné a nevyžadují instalaci jinak nezbytných klecí a dalších bezpečnostních prvků. Bonusem je plnohodnotná řídící jednotka, která se vejde do dlaně.

 

dobot nova table